Wszystko o srebrnych opatrunkach i ich zastosowaniach: Nie można zaprzeczyć, że srebrne opatrunki są niezwykle popularne. Głównym powodem jest oczywiście ich skuteczność w regeneracji trudno gojących się ran oraz działanie bakteriobójcze. Jest to ważne ze względu na rosnącą oporność szczepów bakteryjnych na antybiotyki. Jak działają srebrne opatrunki? Jak stosować opatrunek ze srebrem?

Na trudno gojące się rany

Kiedy zastanawiamy się, jak leczyć trudno gojące się rany, warto wypróbować opatrunki, które przede wszystkim umożliwiają odpowiednią wentylację rany i hamują rozwój bakterii beztlenowych. Ważne jest również, aby podczas jego usuwania nie doszło do uszkodzenia odtworzonej tkanki. Oczywiście specjalistyczne opatrunki na trudno gojące się rany mogą spełnić zdecydowaną większość tych wymagań. Wśród najlepszych i najskuteczniejszych rozwiązań najczęściej wymieniane są opatrunki ze srebrem https://kerpro.pl/kategoria-produktu/opatrunki-i-plastry/opatrunki/. Jak przyjmuje się rozwiązanie i jak się je stosuje, aby jak najlepiej wykorzystać jego dobroczynne działanie?

Co wiemy o srebrnym opatrunku?

Srebro w medycynie cenione jest przede wszystkim za bardzo silne właściwości antybakteryjne. Z tego powodu polecany jest w walce z trądzikiem. Pod tym względem przynosi bardzo dobry efekt. Właściwości te można również z powodzeniem wykorzystać do łagodzenia sączących się ran, które trudno się goją i często mają podłoże zakażone.
Srebro ma dwojaki wpływ na bakterie. Po pierwsze uniemożliwia ich rozmnażanie i prowadzi do zniszczenia błony komórkowej bakterii, co oznacza śmierć patogenu. Srebro stopniowo eliminuje bakterie, łagodząc w ten sposób stany zapalne. W ten sposób rana zostaje oczyszczona ze wszystkich szkodliwych mikroorganizmów i zaczyna się szybko regenerować.

Nie wspominając już o przepuszczalności tlenu. Wprowadzenie tego pierwiastka do rany pozytywnie wpływa na jej potężną regenerację. Wynika to z jego właściwości, które pozwalają aktywować proces naprawy uszkodzonych tkanek.

Jak stosować opatrunki ze srebrem?

Wszystko o srebrnych opatrunkach
Wszystko o srebrnych opatrunkach

Aplikacja opatrunków ze srebrem https://kerpro.pl/opatrunki-ze-srebrem-jak-zakladac/ jest łatwa i bezbolesna. Zanim zaczniemy używać opatrunków lub zmieniać opatrunki, musimy pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze musimy przestrzegać zasad higieny (dokładne mycie rąk), a po drugie oczyścić ranę specjalnym środkiem dezynfekującym.

Pokryty maścią opatrunek na bazie srebra należy następnie wyjąć z opakowania iw razie potrzeby przeciąć. co zrobisz następnie Kolejnym krokiem jest nałożenie opatrunku bezpośrednio na ranę. Wystarczy zdjąć nasadkę, nałożyć opatrunek na zranione miejsce i delikatnie ucisnąć.

Musimy wiedzieć, że opatrunki srebrne to tak zwane opatrunki pierwotne. Co to znaczy? Oznacza to, że ma bezpośredni kontakt z raną, a jej głównym zadaniem jest stworzenie odpowiednich warunków do gojenia i regeneracji. Takie opatrunki powinny być stosowane jako opatrunki wtórne. Jego celem jest przede wszystkim zabezpieczenie i utrzymanie opatrunku pierwotnego. Ważna jest również zwiększona ochrona przed kurzem.

Jako opatrunki wtórne można stosować specjalne opatrunki chłonne lub opatrunki z gazy i pianki. Wszystko zależy od tego, jaką ranę mamy. Pamiętajmy też, że gdy nie podoba nam się rana, nie możemy sobie z nią poradzić, lub jeśli wygląda naprawdę źle, nie wahajmy się udać do specjalisty.

Jak działają srebrne opatrunki?

Fakt jonów srebra polega na tym, że działają bardzo szybko. Natychmiast po założeniu opatrunku aktywują się w miejscu rany i zaczynają działać przeciwdrobnoustrojowo. Tworzą również warstwę ochronną, która chroni przed drobnoustrojami. Dlatego opatrunki zawierające srebro są bardzo skuteczne w leczeniu trudno gojących się ran. Niemal natychmiast zmniejszają aktywność samych bakterii i łagodzą wywołany stan zapalny, co przekłada się na znaczne gojenie się tkanek.

Na koniec dochodzimy do ważnego pytania – jak często należy zmieniać opatrunki? Pozostawienie kompresji włączonej zbyt długo może mieć skutek odwrotny od zamierzonego. Niestety, może to mieć coś wspólnego z pożywką bakterii.

Ogólnie opatrunki zmienia się średnio co 3 lub 5 dni. Wszystko zależy od rozległości samego wysięku. Oczywiście, gdy rana obficie krwawi, dbamy o częstszą zmianę opatrunku. Nasze obserwacje odgrywają tutaj bardzo ważną rolę.
Jak widać na załączonym obrazku, nałożenie srebrnego opatrunku nie jest skomplikowane. Ale powinieneś wiedzieć, że jeśli przez długi czas nie poczujesz poprawy, powinieneś udać się do lekarza. Duże rany to nie żart.

Spondylus podolog Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
spondylus-podologia.pl
Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl
Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl

Explore More

Usuwanie kurzajek Warszawa

Usuwanie kurzajek Warszawa

Usuwanie kurzajek w Warszawie to temat, który może wydawać się z pozoru prosty, ale w rzeczywistości kryje za sobą szereg istotnych kwestii. Kurzajki, choć zazwyczaj są problemem estetycznym, mogą również

Nakładki Invisalign Szczecin

Nakładki Invisalign Szczecin

Ortodoncja to dziedzina medycyny, która od lat dba o nasze zdrowie jamy ustnej oraz estetykę naszego uśmiechu. Tradycyjne aparaty ortodontyczne, chociaż skuteczne, bywają nieco kłopotliwe w użytkowaniu i estetycznie niezbyt

Cena invisalign w Szczecinie

Cena invisalign w Szczecinie

Cena invisalign w Szczecinie: uśmiech jest wizytówką każdego człowieka, otwiera wiele drzwi i tworzy pozytywne pierwsze wrażenie. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o pięknym i harmonijnym uśmiechu. W